Lõvimeri on muusika suunitlusega eralasteaed, mis tegutseb Tallinnas Tiskres alates 2003 aastast. Meie eripäraks on muusikatundide rohkus, vastavalt vanuserühmale 3-5 tundi nädalas. Olulise osa sellest moodustavad individuaaltunnid.

 

2010/2011 õppeaastast alates toimub lasteaias pilliõpe. Esimesel õppeaastal tutvusid vanema rühma lapsed väikekandle ja plokkflöödiga. 2011/2012 õppeaastast jätkavad 5-aastased väikekandle õpinguid ning koolieelikud said endale ise pilli valida, milleks oli väikekannel või plokkflööt. Pilliõpe on saanud väga positiivset vastukaja nii laste kui ka lapsevanemate hulgas.

 

Lisaks pillimängule on juba mitmeid aastaid meil kaks traditsiooni: jõulunäidend, millest võtavad osa kõik lasteaias käivad lapsed ning emadepäeva kontsert. Alates 2007. aastast on edukalt üles astunud nii väiksed kui ka suured Tabasalu Ühisgümnaasiumi aulas. Koos on ette kantud etendused:

  • „Kool Jõulumaal“ (2007),
  • „Päkapiku unejutt Lumekollist“ (2008),
  • „Lumivalgeke ja seitse päkapikku“ (2009),
  • „Jõulud Pikksuka moodi“ (2010),
  • "Karlsson katuselt" (2011),
  • "Sõidab vagun sinine" (2012)
  • "Lumekuninganna" (2013). Etenduses osalisesid lisaks lasteaialastele ja õpetajatele ka kolme viimase aasta vilistlased ning kaks endist õpetajat.
  • "Sassi läinud aastaajad" (2014)
  • "Putukate jõulud" (2015).

 

2008. aastal saime valmis oma esimese plaadi „Lõvimeri laulud“, kus laulsid kõik Lõvimeri lasteaias käivad lapsed, olenemata vanusest ja musikaalsusest. Lisaks neile andsid oma panuse ka õpetajad ja lapsevanemad, kelle hääled on samale plaadile jäädvustatud.

 

Aasta hiljem meenutasime vanu „Entel-Tenteli“ aegu nostalgilise „Entel-Tenteli“ kontsertiga. Eks me kõik mäletame laule „Kalakesed“, „Põdra maja“, „Mina ka“, „Nuku hällilaul“ jt. Leiame, et oluline on oma lapsepõlve laule ja emotsioone ka enda lastele ja lastelastele edasi anda, seetõttu sai kontserti rikastatud filmilõikudega 1970 aasta „Entel-Tenteli“ lõppkontserdist.

 

2010. aasta emadepäeval tegime suure kummarduse Veljo Tormisele, kelle seades tuntud lastelaule lapsed koos õpetajate esitasid. Sama kavaga käisime ka Murastes asuvas Pangapealse lasteaias esinemas ning suurprojekt kulmineerus lastekaitsepäeval antud heategevuskontsertiga. Kontsert toimus Tallinna Õpetajate Majas ning piletitulu annetasime Pimekurtide Tugiliidule vaegkuuljate laste kõrvaimplantaatide soetamiseks.

 

Kõikide nende projektidega, olgu nad siis näidendi või kontserti vormis, tahame lastes arendada esinemisjulgust ning pakkuda uusi kogemusi. Mida aasta edasi, seda paremini on ka tulemused näha. Kui 2007ndal aastal oli mitmetel lastel lavahirm ning kippus prožektorite valguses peale tulema, siis 2010 aasta jõulupeol seda enam näha polnud. Kõik lapsed ootasid õhinaga esinemist ning nautisid laval olemis täiel rinnal.

 

Suureks projektiks kujunes ka R. Eespere lastelauludega CD-plaat "MEIE VÄIKE VALGE LAEV". Idee tuli muusikaõpetajal sellest, et lapsepõlves oli tema lemmik vinüülplaadiks R. Eespere „Kodu on püha“ ning asudes otsima CD plaate R. Eespere lastelauludega, leidsime ainult ühe CD. Sellest tulenevalt saigi otsustatud, et võiks teha R. Eespere lauludega plaadi. Kuna 2011 aasta kevadel lõpetas Lõvimeri lasteaia rekordarv lapsi, tervelt 8, otsustasime plaadi nendega teha. Laste soove arvesse võttes, valis iga laps välja endale soololaulu ning lisatud sai ka üks ühislaul. Viimase ühislaulu „Ärkamise aeg“ esitab Lõvimeri kasvandik koos Tabasalu Kammerkooriga. Lood omandasid lapsed muusikaõpetaja juhendamisel individuaaltundides. Lapsi saadab plaadil keelpillikvartett ning värvi andmiseks on lisatud ka muid instrumente. Plaat tuli välja 14.12.2011.