LASTEAEDU ÄHVARDAB SPETSIALISTIDE KAOTAMINE

Kas teadsite, et Haridusministeerium on algatanud eelnõu, mille kohaselt pole lasteaiad alates 1. jaanuarist 2017 enam kohustatud spetsialiste (muusika-, liikumisõpetaja ning logopeed) palkama, vaid väidetavalt võivad neid tegevusi läbi viia ka rühmaõpetajad?

Uskumatu, aga kahjuks tõsi. Lõvimeri on seisukohal, et muusikaõpetusel on väga oluline osa lapse arengus ning seda peab andma muusikaõpetaja, kui oma eriala tundev inimene.

Lõvimeri lasteaias, olenemata võimalikust seadusemuudatusest, erialaspetsialiste ei kaotata. Jääme endiselt muusikaga süvitsi tegelevaks lasteaiaks.

Planeeritavast seadusemuudatusest kuuldes, ühendasime vanema rühma emadepäeva kontserdi oma sõnumiga - juhtida inimeste tähelepanu, millises suunas tööd tehakse. Meie üleskutsele lasteaia erialaspetsialistide võimalikule ära kaotamise probleemile tähelepanu pöörata, vastas mitu tuntud Eesti muusikut, kes soovisid oma panuse anda. Läbi selle kujunes kaunis kontsert "Kassi-isand ehk saabastega kass", mis toimus 5.mail 2016 Eesti Lastekirjanduse Keskuses. 

Suured tänud teile, Dagmar Mäe, Tuuli Rand, Rolf Roosalu ja Toomas Laumets, et meie püüdlustele koos lastega oma panuse andsite!

 

Pilte toimunud kontsertist näete siit!

 

Samal teemal intervjuud

POSTIMEHE PÄEVAINTERVJUU Haridusametnik õigustab spetsialistide kaotamist: Lasteaed ei ole kool

Autor Marian Võsumets, 03.05.2016

 

POSTIMEHE PÄEVAINTERVJUU Rolf Roosalu ja Märt Agu teavad rõõmsate laste retsepti

Autor Marian Võsumets, 08.05.2016

 

ETV "TEREVISIOON" Muusikaõpetajate leidmisega on lasteaedadel suuri raskusi. 

Muusikaõpetuse olulisusest lasteaias ja selle rollist lapse kõnelises arengus räägib saates Terevisioon Tallinna Ülikooli professor Tiina Selke, kes on ühtlasi ka muusikaõpetaja magistriõppekava juht.

Intervjueeris Katrin Viirpalu, 25.05.2016